Kõige värskemad uudised leiad korp! Amicitia Facebooki lehelt.

Külasta ka korp! Amicitia Instagrami kontot!

 

Külalisõhtud 2021. aasta kevadsemestril

Arvestades üldist olukorda riigis seoses SARS-CoV-2 viiruse levikuga oleme tühistanud kevadsemestri külalisõhtud.

Ootame teid külla 2021. aasta sügissemestril!

Seniks aga hoiame end ja teisi ning kohtumiseni ajal, mil puulehed Kastani tänaval taas kolletama hakkavad!

 

Külalisõhtud 2020. aasta sügissemestril

Hei, tudengineiu!

Kas soovid, et sinu õhtud oleksid tulvil põnevaid jutuajamisi, laulu ja naeru, sekka ka kübeke salapära? Kas tahad teada, mis ühendab juba 1924. aastast sadu tarku ning hakkajaid naisi üle põlvkondade, elualade ja isegi mandrite? Kui vastasid jaatavalt nendele küsimustele, siis ootame Sind meie külalisõhtutele!

Külalisõhtud toimuvad 17. ja 22. veebruaril kell 19.15 Kastani 65-2. Lisainfot leiad facebookist . 
Küsimuste korral võid saata sõnumi meie FB lehe kaudu või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kuid kõige parem on ikka kohapeal!

 

 

Külalisõhtud 2020. aasta kevadsemestril

Hei, hakkaja tudengineiu!

Tarku ja teotahtelisi naisi ühendav korp! Amicitia avab taas oma uksed, et saaksid heita pilgu põnevasse akadeemilisse maailma. Võib-olla oled juba korporatsioonidest midagi kuulnud, võib-olla mitte. Igal juhul oled oodatud isiklikult tutvuma, sest oma silm on kuningas!

Ootame sind külla 18. ja 26. veebruaril kell 19.15 Kastani 65-2. Lisainfot leiad Facebookist.
Küsimuste korral võid saata sõnumi meie FB lehe kaudu või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kuid kõige parem on ikka kohapeal!

Amicitia plakat 2020 II

 

Juubelikonverents "Üksi ja koos"

Korporatsioon Amicitia korraldab 95. aastapäeva puhul konverentsi „ÜKSI JA KOOS“, mis on avatud kõikidele huvilistele. Konverentsi eesmärk on tuua 12. oktoobriks Filmimuuseumi (Pirita tee 64, Tallinn) kokku erinevate eluvaldkondade esindajaid nii meie endi liikmete seast kui ka väljastpoolt. Soovime teid ärgitada kaasa mõtlema ühiskonda ja meist igaüht puudutavatel teemadel, arutlema individualismi ja koostöö puutepunktide üle, rääkima üksikisiku ja kogukonna muutuvatest rollidest igapäevaelus ning meile usaldatud ühiste eesmärkide saavutamisel. Osalemiseks palume registreeruda: https://forms.gle/bRRUtwgvGndAXpcy5 

KAVA:

10:30–10:55 Registreerimine

10:55–11:00 Avasõnad

I osa (moderaator vil! Kristiina Herodes)

11:00–11:30 "Me kõik oleme täiuslikud" Juta Saarevet, Õiguskantsleri kantselei

Juta Saarevet on jurist ja inimene, kes on elanud mitut erinevat töist elu: õigusloomest teatrini. Tema praegune töine elu möödub peamiselt Toompeal Õiguskantsleri kantseleis, kus ta iga päev tegeleb puuetega inimeste õiguste konventsiooniga. Tema ülesandeks on teha nii, et konventsioonis kirjas olevad õigused ka päriselus kasutatavad oleks ning puudega inimesed saaks samaväärselt teistega olla täisväärtuslikud ühiskonnaliikmed.

11:30–12:00 "Kas õigus teeb õnnelikuks?" vil! Kretel Tamm, Lõuna Ringkonnaprokuratuur

Kretel Tamm on Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör. Prokurörina on töötanud juba aastast 1998. Tema 20-aastane kogemus prokuratuuris, kus ta peab oluliseks eelkõige tõe väljaselgitamist, on näidanud talle elu mitmekülgsust. Kretel on avaldanud ka artikleid ajakirjanduses, kus on püüdnud avada prokuratuuri töö eesmärke.

12:00–12:30 „Üksinda kiiremini, koos kaugemale“ vil! Mai Linnas, Eesti Leivatööstus

Mai Linnas on Eesti Leivatööstuse juht. Sellesse ettevõttesse suundus ta 2014. aastal pärast Eesti Maaülikooli lõpetamist toiduainete tehnoloogia ja toiduteaduse alal. Aastatel 1995–2007 juhtis ta AS Postimees väljaande tellimis- ja müügiosakonda. Mai sõnul võib tema viimaste aastate õpinguid ja enestäiendamisi iseloomustada kui „vajaduspõhiseid“. Hetkel omandabki ta Tartu Ülikoolis magistrikraadi strateegilise juhtimise alal.

12:30–13:45 Lõuna

II osa (moderaator vil! Miina Norvik)

13:45–14:15 "Evolutsioonibioloogiline lähenemine inimese seksuaalsusele" Tuul Sepp, Tartu Ülikool, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia

Tuul Sepp on Tartu Ülikooli loomaökoloogia teadur, kelle põhilisteks uurimisteemadeks on evolutsiooniline ökoloogia, linnastumine ning vananemisbioloogia. Lisaks teadusartiklitele on ta on avaldanud arvukalt populaarteaduslikke artikleid, sealhulgas ka inimese käitumise evolutsioonist. Ta on Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliige ja asepresident.

14:15–14:45 "Kas haigused liidavad või lahutavad inimesi?" vil! Mari Lõhmus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Mari Lõhmus töötab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas onkoloogina ning järelravi kliiniku juhatajana. Oma töös puutub ta iga päev kokku vähki haigestunud inimestega, kellest paraku kõik haigusest ei tervene. Tema erihuviks on palliatiivravi, mis on suunatud raskelt haigestunud patsientide vaevuste leevendamisele.

14:45–15:15 „Väikeriigi kraemõõt“ vil! Kaili Terras, Eesti Vabariigi suursaatkond Haagis

Kaili Terras on olnud Eesti välisteenistuses 1997. aastast ning on praegu suursaadik Madalmaade Kuningriigis. Tal on olnud tööalaselt suur õnn näha lähedalt Eesti liitumist Euroopa Liidu ja NATOga, tundma õppida rikkaid ning vaeseid riike ja Eesti Vabariiki globaalses dünaamikas.

15:15–15:30 Virgutuspaus

15:30–16:15 Aruteluring (moderaator vil! Pille Petersoo)

Ürituse võid leida ka Facebookist

Konverents Üksi ja koos

 

Külalisõhtud 2019. aasta sügisel 

Tervist, naistudeng!

Loengutele ja seminaridele pakub vaheldust korp! Amicitia, mis ühendab erinevatelt erialadelt ja mitmesuguste huvialadega hakkajaid naisi. Seega, kui soovid uusi tutvusi või hoopiski põnevaid väljakutseid, siis tule uuri, millega me korp! Amicitias tegeleme. Plaanis on maiustada pannkookidega ja kaasa mõelda põnevale ettekandele.

Ootame Sind külla 17. ja 25. septembril kell 19.15 aadressil Kastani 65-2. Võta sõbranna kaasa, sest kahekesi on ikka julgem.

Näeme juba Amicitias!

Rohkem infot külalisõhtute kohta leiad meie Facebooki lehelt!

 Amicitia1

 

 

Külalisõhtud 2019. aasta kevadsemestril

Hei, naistudeng!

Tore näha, et jõudsid lõpuks oma otsingutega õigetele veergudele - ah et sa tahad teada, mis imeloom see korporatsioon on? Soovid välja selgitada, mis eristab Amicitiat teistest akadeemilistest organisatsioonidest?  Meil on su küsimustele vastused - tule meie külalisõhtutele, siis kuuled rohkemat!

Korp! Amicitia külalisõhtud toimuvad 19. ja 27.veebruaril kell 19:15 aadressil Kastani 65-2. Võta sõbranna kaasa ja Su elu suurim seiklus võib alata!

Rohkem infot külalisõhtute kohta leiad meie Facebooki lehelt!

2019 I külalisõhtu plakat

 

Külalisõhtud 2018. aasta sügissemestril 

Hei, naistudeng!

Tunned, et vajad oma ellu vaheldust? Ainult õppehoonete ja kodu vahet käimine tüütab ära? Tahaksid midagi päriselt korda saata, aga pole leidnud piisavalt palju inimesi, kes kaasa tuleksid?

Korporatsioon Amicitial on Sinu jaoks lahendus! Kui soovid uusi väljakutseid, põnevaid tutvusi ja veeta aega teotahteliste naiste seltskonnas, siis tule meile külla! 

Sügissemestril toimuvad külalisõhtud 13. ja 18. septembril kell 19:15 aadressil Kastani 65-2. 

 

Kohtumiseni Kastani tänaval!

 

Rohkem infot leiad meie Facebooki lehelt!

 

 

 

Külalisõhtud 2018. aasta kevadsemestril

Hei, tudengineiu!

Soovid oma tudengiellu veidike särtsu ja põnevust? Oled Sa otsimas uusi väljakutseid? 
Sellisel juhul on meil hea meel kutsuda Sind külla meie õdusasse Kastani tänava konventi, et näidata, kuidas võib Tartu hoopis teistmoodi õide tärgata.
Siit võib saada alguse üks vahva seiklus kogu Sinu eluks!

Kevadsemestril toimuvad külalisõhtud 15. ja 21. veebruaril ning 1. märtsil kell 19:15 aadressil Kastani 65-2. Kohtume juba Amicitias!

Rohkem infot leiad meie Facebooki lehelt!

27356420 1610063025741762 6831764498902209054 o

 

 

Käisime külas Soome sõpruorganisatsioonil Wiipurilainen Osakunta

30. novembril pidas meie sõprusorganisatsioon Wiipurilainen Osakunta 521. Pamaust. Sellega tähistatakse soome folklooris säilinud mälestust 1495. aastal vene-rootsi sõjas Viiborgi lossis toimunud plahvatusest. Sel päeval saavutasid end kaitsnud soomlased võidu venelaste üle. Meeleolukas üritus toimus Helsingis. Sai laulda soome laule, tantsida põnevaid seltskonnatantse ning kogeda uusi maitseid.

 

Avalik väitlus: Vanemapuhkus võrdseks?!

Tartu ülikooli Väitlusklubi ja üliõpilaskorporatsioon Amicitia kutsusid kõiki kaasa mõtlema, kas vanemapuhkus peaks olema mõlema vanema vahel võrdselt ära jaotatud.

Oled sa kunagi mõtelnud, miks just emad jäävad alati väikelastega koju? Äkki oleks asjad hoopis paremini kui ka isad veedaksid rohkem aega oma lastega? Kui nii, kas siis riigil on õigus sundida mõlemat vanemat võrdselt vanemapuhkust võtma? Kui sina saaksid kunagi lapsed, kas oleksid nõus oma partneriga vanemapuhkuse võrdselt ära jagama?

Ülaltoodud mõtetel võtsid sõna 4 vaprat Tartu Ülikooli Väitlusklubi väitlejat, kes üritasid publikut enda argumentide õigsuses veenda. Oli väga põnev väitlus! Täname väitlusklubi väga hariva õhtu eest!

 

Akadeemiliste organisatsioonide jalgpalliturniir

Sügis jätkus sportlikult korp! Vironia korraldatud jalgpalliturniiril. Meie naiskonnal õnnestus saavutada naiste arvestuses 2. koht. Täname korraldajaid toreda ürituse eest ning teisi naisorganisatsioone põnevate mängude eest.

jalgpall2016

 

Naiskodukaitse manöövrid

Juba mitmendat aastat järjest osalesime naiskodukaitse poolt korraldatud manöövritel. Lisaks paljudele praktiliste teadmiste omandamisele on seal ikka ja alati väga tore. Seekord saavutas meie naiskond manöövritel II koha.

manöövrid2016

 

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäev

Korp! Amicita peab väga oluliseks isamaalisust ja nii tähistame Eesti Vabariigi iseseisvus kui ta taasisseseisvuspäeva. Elagu, kasvagu, õitsegu Eesti!

 

korp! Amicitia suvepäevad Tõstamaal

Sel nädalavahetusel toimusid traditsioonilised korporatsioon Amicitia suvepäevad. Seekord uudistasime Tõstamaa ümbruses. Oli nii vihma, tuult, päikest, sporti, sauna, kultuuri kui ka suurepärast seltskonda. Aitäh osalejatele ja korraldajatele!

suvepäevad2016

 

Rabamatk!

Nagu meil juba traditsiooniks on kujunenud, matkasime 12. juunil üheskoos ÜS Liivikaga Luhasoo rabas. Kuigi ilm meid seekord ei hellitanud, oli matkata mõnus: pole ju halba ilma, on vaid vale riietus.

 rabamatk2016

 

korp! Imeria maikommerss 2016

Maikuu viimasel nädalavahetusel külastasime oma sõprusorganisatsiooni Imeriat. Maikommerss toimus seekord Lestenes. Ilm oli ilus ja tore oli taaskohtuda vanade sõpradega.

  

 

 

Külalisõhtud 2020. aasta kevadsemestril

Hei, hakkaja tudengineiu!

Tarku ja teotahtelisi naisi ühendav korp! Amicitia avab taas oma uksed, et saaksid heita pilgu põnevasse akadeemilisse maailma. Võib-olla oled juba korporatsioonidest midagi kuulnud, võib-olla mitte. Igal juhul oled oodatud isiklikult tutvuma, sest oma silm on kuningas!

Ootame sind külla 18. ja 26. veebruaril kell 19.15 Kastani 65-2. Lisainfot leiad Facebookist
Küsimuste korral võid saata sõnumi meie FB lehe kaudu või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kuid kõige parem on ikka kohapeal!